Dorothy Hafner (*1952)

Dorothy Hafner (*1952).
Dorothy Hafner se narodila ve 2.polovině 20.století, přesněji v roce 1952 ve Woodbridge v Connecticutu (Woodbridge je americké město v okrese New Haven. Woodbridge je jedním z nejbohatších měst v Connecticutu. Centrum města je zařazeno na Národní list historických míst jako třeba Woodbridge Green Historic Discrit).
Ve svých 22letech Dorothy získala bakalářský titul od Skidmore College (Vyšší odborná škola v Saratoga Springs, New York) a v této instituci také mladá Dorothy dokončila svou absolventskou práci.
V mládí pracovala jako produkční manažerka pro Mezinárodní filmový festival Craft a od roku 1976 působila v mezinárodním oddělení Muzea současného řemesla v New Yorku a během dalších následujících dvou let působila jako umělec v Artparku v Lewistonu v New Yorku (Místo pro pořádání akcí v New Yorku).
Přelomovým rokem pro Dorothy byl rok 1979, v tomto roce totiž 29letá Dorothy Hafner založila firmu s názvem Art in Dining v New Yorku.
Zde navrhovala porcelánové nádobí pro světoznámé firmy jakými byly například Neiman Marcus nebo i Tiffany & Co.
Od roku 1982 Hafner začala pracovat i pro věhlasnou porcelánku Rosenthal, kde její návrhy s netradičními tvary a pestrobarevností si získaly velkou oblibu.
Během svého působení v oblasti porcelánu získala Dorothy Hafner řadu vyznamenání a ocenění.
Ačkoliv se Dorothy věnovala keramice a porcelánu, tak v roce 1997 se výhradně zaměřila na práci se sklem.
Zajímavost na závěr je ta, že dvě její díla jsou zastoupena ve sbírce Smithsonian American Art Museum (Museum je obecně známé pod zkratkou SAAM, dříve národní muzeum amerického umění. Muzeum se nalézá ve Washington DC. SAAM vlastní sbírky umění vyrobených ve Spojených státech a to od koloniálního období až po současnost a v muzeu je zastoupeno více než 7000 umělců).
Návrhy od Dorothy Hafner jsou dodnes velmi oblíbené a aukčně vyhledávané.
 

Co zde máme