Firma David Andersen

Společnost David Andersen byla založena roku 1876 Davidem Andersenem (1843 - 1901) ve městě Christiania, které se nyní nazývá Oslo a nachází se v Norsku.
David Anderson se věnoval zlatnictví, za léta praxe si získal svůj osobitý styl. Při své práci vždy kladl důraz na kvalitu a úroveň zpracování.
Jeho návrhy a zpracování šperků se staly brzy populární.
Během roku 1888 byl Andersen schopen rozšířit svou dílnu o parní elektrárnu. To mělo za následek to, že v roce 1892 se otevřel druhý maloobchod v Oslu.
Bohužel David Andersen zemřel v roce 1901.
Vedení firmy se následně ujal jeho syn, Arthur Andersen.
Arthur Andersen zavedl některé významné změny, napřiklad, že jméno firmy stanovil na David - Andersen a jako hlavní designer firmy představil techniku smaltování na zlatých a stříbrných špercích.
Technika smaltování ve špercích od firmy David - Anderson byla tak úspěšná, že smaltované šperky se staly takřka synonymem s názvem David - Andersen.
Firma se stala rodinným podnikem a v současné době je nyní pod vedením členů čtvrté generace.
Po celou dobu své dlouhé historie se firma David - Andersen vždy snažila držet krok s měnícími se uměleckými směry. V průběhu času firma David - Anderson vyrobila krásné a jemně řemeslně zpracované šperky, které jsou dodnes velmi oblíbené a populární.

Co zde máme