Heubach - Köppelsdorf

Porcelánku založil Ernst Heubach v roce 1887 v Köppelsdorfu v Německu.
Porcelánka se především specialozovala na hlavy panenek či složení jejich těl.
Velmi důležitý byl sňatek Ernsta Jr., který se oženil s Beatrice Marseille, ta byla dcerou Armanda Marseille, který byl v tehdejší době považován za největšího konkurenta Ernsta Heubacha.
Zajímavostí je, že tehdejší sochař firmy Heubach Hans Homgberger pracoval později jako sochař pro firmu Armanda Marseille, tento poznatek je velmi důležitý, protože to vysvětluje určitou podobnost mezi panenkami Heubach a Marseille.
Díky příbuzenským vztahům mezi oběma velikaný ve výrobě panenek dochází v roce 1919 ke spojení Heubach a Marseille, tím vytvořili: Velkou porcelánkou v Köppelsdorfu - Vereinigte Köppelsdorf Porzellanfabrik vorm Armand Marseille a Ernst Heubach.Avšak v roce 1932 se tyto dvě velké společnosti rozešly a každá šla svou vlastní cestou výroby.
V rozmezí let 1919 - 1932 bývaly panenky často označovány: Heubach - Köppelsdorf.E. Heubach zhotovoval také hlavy panenek pro nejrůznější německé společnosti své doby, například pro CUNO & Otto Dressel, Johannes Gottilf Dietich, Gebrüder Ohlhaver, Seyfarth a Reinhardt a další.
Oblíbené formy panenek Heubach byly 250, 300, 320 a 399. Rozsah panenek byl nevídaný, zhotovovaly se také exotické černošské panenky, které si také získaly popularitu.
Panenky Heubach - Köppelsdorf jsou dodnes velmi oblíbené a aukčně vyhledávané.