Rosemonde Nairac (*1938)

Rosemonde Nairac (*1938).
Rosemonde Nairac se narodila v 1.polovině 20.století, přesněji v roce 1938 a to v anglickém městě zvaném Kidderminster (Kidderminster je město, které se nalézá v okrese Wyre Forest, v anglickém hrabství Worcestershire. Kidderminster je asi 17 mil jihozápadně od města zvané Birmingham a asi 15 mil severně od centra města Worcester).
Své vzdělání získala Nairac na Akademii výtvarných umění v Lausanne ve Švýcarsku (Lausanne je švýcarské město, které se nachází v západní frankofonní části země při severním břehu Ženevského jezera a leží 50 km severovýchodně od Ženevy. Lausanne je hlavním městem kantonu Vaud a okresu Lausanne).
Svá studia obohatila na Vysoké škole výtvarných umění a řemesel v Sunderlandu (Sunderland je anglické metropolitní hrabství Tyne a Wear, které se nachází v severovýchodní Anglii).
Po studiu na Vysoké škole výtvarných umění a řemesel se Nairac zaměřila na další studium na Vyšší odborné škole v Londýně.
Velmi důležitým rokem v životě Rosemonde Nairac byl rok 1966.
V tomto roce totiž vyhrála cenu soutěže porcelánky Rosenthal a již v následujícím roce 1967 začala pracovat na volné noze pro designové studio Rosenthal Glas & Porzellan AG v Německu.
Zde navrhovala skleněné předměty, porcelánové doplňky a hotelové nádobí.
Její návrhy pro Rosenthal byly vystavovány na nejrůznějších veletrzích po celém světě jako například v Darmstadtu (Darmstadt je německé město, které se nachází na jihu německé spolkové země Hesensko. Darmstadt je sídlo ředitelství vládního obvodu Darmstadt a okresu Darmstadt-Dieburg. Město se nachází v oblasti řek Rýn a Mohan a tvoří jeden z devíti městských okresů Hesenska), ve Frankfurtu nad Mohanem (Frankfurt nad Mohanem se nachází v jižní části německé spolkové země Hesensko, jehož je největším městem a zároveň pátým největším městem Německa. Frankfurt leží na řece Mohanu) a také v Hannoveru (Hannover je hlavní město spolkové země Dolní Sasko. Nachází se na nejužším místě údolí řeky Leine a je významným centrem průmyslu, obchodu a služeb v Německu).
Tyto veletrhy trvaly v letech 1969 - 1990 a díky ním se Rosemonde Nairac stala věhlasnou po celém světě.
Nutno zmínit i to, že Rosemonde Nairac také učila například na Vysoké škole ve Farnhamu (Farnham je anglické město v Surrey ve čtvrti Waverley. Farnham se nachází 55 kilometrů jihozápadně od Londýna).
Zde učila od roku 1963 - 1966.
Za zmínku stojí určitě i učení na Vyšší odborné škole v Londýně.
Zde učila od roku 1980 - 1981.
Návrhy od Rosemonde Nairac jsou dodnes velmi oblíbené a aukčně vyhledávané.
 
 

Co zde máme