Sklářský rod Mandruzzatových

Rod Mandruzzatových již po tři generace patří k elitě sklářského umění na ostrově Muráno (Murano je souostroví v Benátské laguně Jaderského moře a leží severovýchodně od města zvaného Benátky. Ostrovy jsou známy zejména tradiční výrobou skla).
Historie rodu se začala psát poměrně nedávno, když v roce 1956 Luigi Mandruzzato založil svou firmu na již zmíněném ostrově Muráno.
V roce 1965 následoval svého otce Luigiho jeho syn Gianfranco Mandruzzato.
Gianfranco poté v roce 1967 převzal veškeré řízení firmy.
Firma nejprve vyráběla svítidla a posléze i skleněné ozdoby, skleněné vázy nebo i skleněné popelníky a mnoho dalších skleněných výrobků.
Pod vedením syna Luigiho firma zdokonalila své techniky v oblasti rytí a leštění výrobků.
Další oblastí ve sklářském umění rodiny Mandruzzatových bylo modelování a kompletace nejrůznějších kusů od tehdejších umělců jakými byli například Marc Chagall (1887 - 1985), Max Ernst (1891 - 1976) nebo Pablo Picasso (1881 - 1973).
Modelování a kompletace probíhala pro umělecké družstvo s názvem Fucina degli Angeli (dříve Centro Studi Pittori Arte del Vetro).
V současné době je firma pod vedením Alessandra Mandruzzata.
Alessandr je synem Gianfranco.
Mladý Alessandro Mandruzzato se narodil ve 20.století, přesněji v roce 1970 v Benátkách (Benátky jsou hlavním městem severoitalské oblasti Benátsko).
Svou uměleckou dráhu započal v roce 1985 a to v pouhých 15letech.
Své znalosti o skle získla mladý Alessandro od svého otce Gianfranco.
Své místo Alessandro našel v technice broušeného skla.
Díla mladého Mandruzzata jsou většinou odvozena z jeho vlastního života a zkušeností, které získal během svého života.
Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha galeriích a i v soukromých sbírkách po celém světě a to například v Miláně (Miláno je druhé největší italské město), New Yorku (City of New York nebo New York City je nejlidnatějším městem Spojených států amerických. New York se nachází v jižním výběžku státu New York a to při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu), Dubaji (Dubaj je hlavním městem stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech a zároveň nejlidnatějším městem v zemi) nebo i v Moskvě (Moskva je hlavním městem Ruska).
I po tři generace je sklářský rod Mandrazzutových velmi činný a jejich výrobky jsou dodnes velmi populární a aukčně vyhledávané.